Hakkımızda

Botek Ar-Ge Kimya A.Ş., inovatif ve ihtiyaç odaklı fikirleri, alanında uzmanlaşmış insan kaynağı ile katma değeri yüksek yerli ve milli üretim yapan bir endüstri kuruluşudur. Şirketimiz mevcut laboratuvar ve test imkanları, 25 yıllık tecrübesi ve geliştirdiği “know-how” kullanılarak, üstün teknolojik özelliklerde performans etkin özgün çözümler sunmaktadır.

Firmamızın temel hedefi; faaliyet alanları çerçevesinde kimya, boya ve kaplama teknolojisinde ülkemizin ihtiyaçlarını karşılamak, ithal ikâme ürünler geliştirmek ve ihracat yapmaktır. Aynı zamanda ülkemizde nitelikli iş gücü ekosisteminin ve mühendislik alt yapısının gelişmesine katkı sağlamak, özgün ürünlerin geliştirilmesine yönelik yüksek teknoloji içeren Ar-Ge faaliyetlerini gerçekleştirmektir.

Savunma Sanayii, Endüstri, Yapı Malzemeleri ve İnşaat sektörlerinin ihtiyaçlarına yönelik kimya, boya ve kaplama alanında mühendislik süreçleri tamamlanan ALPAR ve ASPAR markalı ürünlerimizle pazarda mühendislik ve performans etkin hammadde, yarı mamul ve nihai ürün arzı gerçekleştirmektedir.

BOTEK Ar-Ge Kimya A.Ş., mevcut laboratuvar ve test imkanları, mühendislik kabiliyeti, tesis ve üretim altyapısıyla katma değer ihdas eden, kaynakları verimli kullanan, endüstri-akademi iş birliğine kıymet veren, nitelikli iş gücünü ülke ekonomisine katan milli teknolojinin gelişmesine katkı sunan bir kuruluştur.